Reference

Často kladené dotazy

Mgr. Petr Haken, hl. trenér Akademie Bílí Tygři Liberec, reprezentační trenér U16

Miloše jsem poznal, jak jinak, než na zimním stadionu, kde pozoroval trénink hráčů, které připravuje individuálně mimo led. Dali jsme se do řeči a od té doby spolupracujeme. V letošní sezoně připravuje již třetím rokem hráče juniorů a nově i kategorii staršího dorostu.

Spolupráce si velmi vážím. Nejen, že jsou za ním vidět výsledky, ale i jako člověk je k hráčům přátelský a hlavně upřímný. Juniorka v loňském roce byla podle testů mezi třemi nejlepšími týmy ELJ podle fyzické připravenosti. Během dvouleté spolupráce jsme neměli žádného dlouhodobě zraněného hráče, což přisuzuji také k jeho výborné práci. Má snahu se neustále vzdělávat a zdokonalovat ve svém oboru.

Jsem zkrátka velmi rád, že můžu spolupracovat s takovým odborníkem.

Roman Will, 23 let, hokejový brankář, v současné době působí v AHL - Lake Erie Monsters, ECHL - Fort Wayne Komets

S Mílou jsem se poprvé potkal asi před třemi lety a okamžitě jsme si sedli. Po každém zápase nebo týmovém tréninku jsme spolu vše probírali a naše komunikace fungovala na jedničku. Myslím, že můžu říci, že se z nás stali dobří přátelé.

Systém jeho trénování mi naprosto vyhovoval. Z počátku za mnou jezdil do Mladé Boleslavi, kde jsem působil a každý trénink mi postavil přímo na míru. V rámci tréninku se vždy nejprve zaměřil na perfektní zvládnutí techniky a až následně jsme přidávali váhy. Navrhl vše tak, aby mě trénování bavilo a od začátku jsem cítil, jak se zlepšuji a stávám se silnějším. Jednoduše řečeno, tréninky s Mílou mě posunuly dál.

Za celou svou kariéru mám přímou zkušenost s řadou trenérů jak v ČR, tak USA a Kanadě a musím říci, že Míla patří mezi TOP kondiční trenéry, které jsem měl tu možnost poznat.

Martin F., paraplegig, 37 let

Celý život jsem si přál začít s posilováním, ale nikdy jsem nepotkal trenéra, který by si mě vzal pod svá křídla a věnoval se mi bez zbytečných obav z mého omezení... Díky Mílovým zkušenostem, které načerpal během své praxe, mi byl schopný sestavit tréninky tak, abych mohl cvičit doma, v kanceláři i ve fitku. Když bylo potřeba, přijel za mnou i domů.

Mé přání bylo hlavě zesílit, nabrat svalovou hmotu, což se povedlo. Nakonec jsem ale daleko více ocenil, že se mi zlepšilo, tedy spíš úplně změnilo, držení těla. Následně i svalové bolesti a bolesti kloubů, kterými jsem trpěl, postupně odeznívaly. Nyní se cítím v nejlepší formě svého života.

Andrej Podkonický, hokejista, současný trenér Zvolenu, bývalý hráč NHL, KHL

S Mílou jsem měl možnost spolupracovat před několika lety v době působení v extraligovém klubu HC Bílí Tygři Liberec, Tenkrát měl na starosti mou letní přípravu. Ohromilo mě, že dokázal efektivě propojovat teorii s praxí.

Také jsem v té době měl zdravotní problémy v oblasti beder a kyčlí, vše mi pomohl stabilizovat a mohl jsem tak úspěšně dohrát sezónu!

Po dobu své kariéry jsem se nesetkal s trenérem jako je Miloš. Není totiž jako většina trenérů, kteří  kladou důraz hlavně na výkonnostní stránku a zdravotní, kompenzační upozaďují nebo ji zcela vynechávají. Jsem rád, že Miloš svou prací ukazuje, jak moc souvisí zdraví, bezchybná technika jednotlivých cviků a respektování individuality každého hráče právě s dosažením maximálního výkonu, který je středobodem hokeje, stejně jako každého jiného sportu.

Je velkou škodou, že není v Mílových možnostech, být součástí mého týmu a podílet se na přípravě a zrodu nových talentovaných hráčů.

  


Jan Kunčík a Lenka Kunčíková, tenisté

Míla nás trénoval 2 roky, když působil na LTK. A musíme říci, že přestože většina tenistů má trenéry dva, nám stačil jeden - Míla totiž perfektně dokázal obsáhnout jak atletickou průpravu, tak fitnes a uvolňovací techniky - nemuseli jsme tak často navštěvovat fyzioterapeuta, což nejen v sezóně úžasně šetří čas.

Tréninky byly perfektně sestavené, zátěž vždy adekvátní a to nám umožňovalo se neustále vyvíjet a zlepšovat.

Zůstali jsme dobří přátelé a doufáme v další spolupráci.

Jana, 47 let, OSVČ

Mílu mi doporučila kamarádka, která díky Mílovi zhubla za rok 10 kg. Když jsem ji potkala, moc jí to slušelo a nadšeně hovořila o svém osobním trenérovi.  Kontaktovala jsem ho a domluvila si první schůzku, na které mě zaujal svou skromností a erudovaností. Domluvili jsme si trénink 2x týdně s cílem redukovat moji váhu 1 kg za měsíc a vrátit se do pravidelného sportování. Tréninky s Mílou byly od začátku pestré, zábavné, ale také náročné. Při tréninku mě vždy zdravě hecoval a podporoval k těm nejlepším výkonům. Chodila jsem pravidelně a ráda, protože s Mílou trénink vždy utíkal a já měla příjemný pocit ze zdravého cvičení.

Během roku jsem zredukovala váhu o 10 kg, během dalších 2 let jsem ji ještě snížila na svou vysněnou a hlavně - ve svých 45 letech zvládám pravidelně cvičit, mám dobrý pocit z toho, jak vypadám a vrátila se mi dobrá nálada do života. Takže Mílo díky! A vám, kteří váháte, přeji, ať brzy začnete :)

Radan Lenc, 23 let, hokejista BK Mladá Boleslav

Po vydařeném roce mezi juniory v Mladé Boleslavi, jsem přecházel z mládeže mezi dospělé. Byla to moje první sezóna mezi dospělými a v zápasech jsem se přesvědčil, že musím začít trénovat i mimo led. Proto jsem hledal někoho opravdu dobrého v kondiční přípravě, nakonec jsem dostal kontakt na Miloše Pecu - kondičního trenéra z Liberce, který se specializuje na přípravu hokejistů S Mílou jsme se setkali rovnou ve fitku, ukázal mi, jak vypadá jeho příprava a vysvětlil, jaké tréninkové metody používá. Už po prvním tréninku jsem byl nadšený a přesvědčený, že Míla je tím správným trenérem pro mě!

Během spolupráce s Milošem se můj výkon stále zvedal, neustále jsem se zlepšoval. Jelikož jsem za Milošem nemohl denně dojíždět, byli jsme v kontaktu přes telefon. Posílal mi na každý den tréninky, které jsem si vždy odmakal. Dvakrát týdně za mnou do Berouna dojížděl a ukazoval mi nové cviky.

Tato sezóna mě opravdu nakopla ve všech směrech. Hokejově jsem se dost vyhrál a po fyzické stránce jsem se cítil parádně. Nyní hraju stabilně v kádru Boleslavi. S Milošem Pecou trénuji už 4 roky a jsem s ním maximálně spokojený. Jeho specifické tréninkové metody si nemohu vynachválit. Posunuly mě opravdu o ohromný krok vpřed.

Všem bych chtěl doporučit spolupráci s tímto vynikajícím kondičním trenérem. Jsem si jistý, že bez něj bych hokej nehrál na extraligové úrovni.

Roman Jebavý, tenista ATP

Po dobu své kariéry jsem vystřídal mnoho kondičních trenérů. A jsem rád, že jsem měl tu možnost spolupracovat i s Milošem. Ještě více jsem si uvědomil, jak důležitý a klíčový je trénink mimo kurt. Díky tomu, že Miloš vždy vhodně upravoval zátěž, reagoval na můj fyzický a zdravotní stav, mě neustále posouval kupředu - výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat! 

Soňa Lidická, maminka 9 letého chlapce

Když byly mému synovi 4 roky, snažila jsem se najít sport, kterému by se mohl věnovat. Zároveň jsem ho ale nechtěla „uvrtat“ jen do jednoho sportu. Přála jsem si, aby se rozvíjel všestranně a sám si pak mohl vybrat, co ho bude bavit. Což se díky spolupráci s Milošem povedlo. Zajistil opravdu komplexní připravu, syn tak ovládá veškeré individuální i kolektivní sporty. Nakonec se v devíti letech rozhodl pro basketbal. Trenéři jsou z něj nadšení a já jsem ráda, že dělá sport, který si sám vybral.

Milan Bartovič, bývalý hráč NHL a kapitán slovenské reprezentace, momentálně působí v KHL za Slovan Bratislava

S Milošem Pecou spolupracuji již od roku 2010. V té době jsem se už několit let potýkal se zraněním zad, což velice limitovalo můj výkon na ledě. Nejen, že mi Míla dokázal pomoci právě s odstraněním těchto zdravotních problemů, ale také jsem díky němu pochopil důležitost kompenzačního cvičení. Jakmile odezněli zdravotní komplikace, mohli jsme se vrátit opět k plnohodnotným tréninkům v rámci mé individualní letni připravy. 

Filip Toužímský, 43 let, amatérský golfista, podnikatel

Golfu se intenzivně věnuji 12 let a s Milošem jsem začal spolupracovat už před 7 lety. Trpěl jsem chronickými bolestmi zad, přesto jsem hrával 3x týdně 5 hodin, moje záda tak dostávala velice zabrat. Hrozily mi operace, což by znamenalo vzdát se golfu minimálně na 18 měsíců. Jsem rád, že mi v té době kamarád doporučil Miloše. Začal jsem pod Mílovým dohledem s pravidelným tréninkem. Uvědomil jsem si, že přestože jsem golf hrál jen na amatérské úrovni, bylo potřeba se na něj připravovat komplexně.

Již po pár týdnech trénování s Milošem jsem cítil, že bolesti ustávají. Vše se promítlo nejen do lepších výsledků v golfu, ale hlavně, vyhl jsem se operaci, vyřešil příčinu neustálých bolestí zad, golf hraji dodnes a hru si užívám bez zdravotních limitů.

Pavel Zacha starší

Kondičního trenéra Mílu Pecu jsem potkal během působení mého syna v  hokejové organizaci Bílí Tygří Liberec. Podle mého názoru patří k nejlepším odborníkům na kondiční trénink vrcholových sportovců i těch talentovaných v juniorském věku. Dokáže využívat blízkých oborů souvisejících se sportovním výkonem a vytvářet moderní i efektivní proces napomáhající sportovcům dosáhnout vysokých cílů.

Jan Růžička, 18 let, hokejista BK Mladá Boleslav

S Milošem Pecou jsem začal trénovat zhruba před třemi roky. Dostal jsem se k jednomu z nejlepších kondičních trenérů v republice díky mému spoluhráčovi, který mě dal s Mílou dohromady. A jsem za to moc rád. Ze začátku bylo trénování s Mílou hodně založené na systematickém se zlepšování v základních cvicích, ve správném technickém provedení. Což byla oblast (mám na mysli i správné dýchání, správné držení těla, ... ), o které jsem si dřív myslel, že nesouvisí se zlepšením mého výkonu přímo na ledě.

Postupně jsem přicházel na to, že trénovat s Mílou neznamá jen odtahat železo a jít domů. Jde o do detailu propracovaný cvičební plán, při kterém má každý cvik i kompenzace svůj význam i z dlouhodobé perspektivy.

Prošel jsem si vším zcela od základu, od správného dýchání až po cvičení s velkou záteží. Poznal jsem cvičební systém, který jsem nikdy dřív nezažil. Do té doby jsem měl zkušenost jen s kondiční trenéry, kteří nebrali v potaz individuální potřeby a dispozice hráče, zajímala je jen zátěž a výkon, které určovaly nějaké dané průměry, což bylo v drtivé většině k ničemu.

Z mého hlediska mě Miloš hodně posunul. Na ledě se díky němu cítím mnohem jistěji, necítím limity v kondici a mohu se tak maximálně soustředit na hru. Jsem Mílovi vděčný za jeho výborně odvedenou práci!

Jan a Veronika Chytilovi, 55 let

Již pres dva roky spolupracujeme s trenérem Milošem Pecou na vytváření fyzické kondice našich hrišných těl. Tréninky probíhají 2x týdně v ranních hodinách v libereckém obcodnim centru Plaza, kde se nachází fitness centrum, ve kterém Miloš také působí. Prostředí je čisté a přijemné. Trenér vždy volí cviky dle našich schopností a to jak fyzických, tak psychických. Trénink probíhá cca 60 minut a po jeho ukončení máme velice dobrý pocit, že jsme udělali pro sebe něco dobrého. Naše fyzická kondice se velice zlepšila a i úbytek na váze se dostavil. Na setkaní s trenérem Pecou se vždy velice tešíme a doporučujeme jej všem, kteří uvažují o cvičení pod vedením osobního trenéra.


Valdemar Jirus - bývalý profesionální hokejista, v současné době hokejový trenér mládeže

Rád bych se podělil o zkušenosti v rámci letní hokejové přípravy mládeže pod vedením kondičního trenéra Miloše Peci. Musím přiznat, jako bývalý profesionální hokejista, že se vše posunulo vpřed. Když zavzpomínám na své začátky před několika lety, tak klukům závidím. Je to samozřejmě o tvrdé práci, ale nyní je to rozmanitější, pestřejší a klade se důraz na dané partie, které potřebujete ke svému sportu, v tomto případě mluvím o ledním hokeji. Jsou to specifické cviky, které pomáhají být hráčům silnějšími, odolnějšími a zároveň napomáhají předcházet zraněním.

Po mé dvouleté zkušenosti s Mílou musím podotknout, že s kolegou Petrem Hakenem jsme spokojeni po všech stránkách. Věřím, že i samotní hráči jsou spokojeni a uvítají tento nastolený trend.  

Marek Michalička, 28 let, tenista ATP

S Mílou jsem spolupracoval několik měsíců po dobu mého působení na LTK Liberec. Během své tenisové kariéry jsem měl možnost spolupracovat s mnoha kondičními profesionálními trenéry jak v ČR tak i v USA, ale tréninky s Mílou byly vždy něčím výjimečné. Od první chvíle ve mně vzbudil nové nadšení. Jeho tréninky byly vždy systematicky připravené tak, abych i po samotném náročném tréninku tenisu byl fyzicky schopný pracovat i na kondici. Vážím si toho, že jsem s ním mohl trénovat a že mi ukázal nové možnosti a metody kondiční přípravy. Osobně ho považuji za opravdového profesionála, který se chce ve svém oboru neustále zlepšovat ,a proto se jeho tréninky nikdy nestanou nudným stereotypem. 

Tomáš Havlín, 19 let, hokejista HC Bily Tygri Liberec, reprezentace U20

S Mílou jsem se poprvé setkal před třemi lety, kdy se nově stal členem realizačního týmu liberecké juniorky a vedl celou naší letní přípravu a kompletně předělal vše, co jsme doposud dělali. Technika, síla a dynamika je v hokeji všechno. To je moto Mily :-) A především technika! To zdůraznoval pořád.

Když jsem během první sezony mezi dospělými začal sbírat první zápasy, uvědomil jsem si, že bez tréninku mimo tým a mimo led budu stagnovat. Po zkušenostech z letní přípravy, a po tom, kam dokázal posunout především Pavla Zachu, Mílu Bartoviče a celou řadu dalších hokejistů, jsem se rozhodl jej kontaktovat. Po pravdě trvalo několik měsíců, než se mu uvolnilo místo. Poté jsme se ihned domluvili. Míla mi ukázal a vysvětlil jakým stylem pracuje a jak by naše spolupráce mohla vypadat. Od prvního tréninku jsem byl nadšený z jeho přístupu a jak naše spolupráce fungovala, a doufám , že dlouho ještě fungovat bude. Míla se chodil, a stále chodí, dívat na zápasy, sleduje veškeré nedostatky, na kterých neustále pracujeme. Po trénincích i zápasech si neustále telefonujeme a probíráme, jak jsem se cítil na ledě a podle toho přizpůsobuje zátěž tréninku mimo led.

Už od počátku jsem začal cítit rozdíly a zlepšení na ledě ve stabilitě a dynamice, na které jsme hodně zapracovali. Momentálně spolu trénujeme bez přestání třetím rokem. Za tu dobu mě dokázal posunout obrovský kus dopředu a to nejen po výkonnostní stránce, ale také po zdravotní. Od ostatních kondičních trenérů se bezesporu liší tím, že ovládá spousty fyzioterapeutických postupů.

 Každému mohu spolupráci s Mílou jedině doporučit. Je to výborný kondiční trenér s nejmodernějšími metodami a také skvělý člověk a kamarád.

Jan Ordoš, 19 let, hokejista, reprezentace U20

Důvod, proč jsem začal spolupracovat s Milošem Pecouje jednoduchý. Před dvěma lety, kdy jsem měl to štěstí a stal se členem stříbrného týmu České republiky na MS U18, jsem si uvědomil, jak nám svět po stránce síly a dynamiky začal utíkat. V tu chvíli jsem začal hledat kondičního trenéra, který by mi v tomto směru pomohl. Půl roku jsem hledal a dostával různé typy. Jeden v Praze, druhý v Hradci královém, třetí v Mladé boleslavi. Když jsem ale před více rokem zjistil, že se do Liberce, po jeho působení v Kanadě, vrátil Miloš Peca, tak jsem neváhal. Hned jsem se s ním spojil a začali jsme absolutně od začátku. Od správného dýchání a kompenzačních cvičení až po vzpírání a specifické posilovací hokejové cviky. Upřímně jsem si myslel, že se dělá prostě dřep, shyb, přemístění.  Ale jak mě Míla přesvědčil tak jsou dřepy a drěpy, shyby a shyby nebo přemístění a přemístění. Upřímně musím říct, že bez Míly bych se v tom pravděpodobně plácal sám a nevěděl o svém těle absolutně nic. Je občas až neuvěřitelné, jaké má Míla vědomosti z anatomie, fyziologie a dalších oborů spojených s lidským tělem a vše co dělám mi dokáže do detailu popsat. I z tohoto důvodu mu touto cestou moc děkuji za jeho ochotu a především každodení a profesionální přístup.

Jan Jeník, 15 let, hokejista, reprezentace U16

V letošní sezoně mě trenéři posunuli jako mladšího dorostence do kategorie staršího dorostu. Zjistil jsem, že pokud se budu chtít prosazovat proti starším a silnějším hráčům, bude potřeba na sobě více pracovat. Protože jsem už před mým příchodem do Liberce věděl, že u liberecké mládeže dlouhodobě působí Miloš Peca, ihned jsem ho oslovil, protože podle toho co jsem o něm věděl, nemá v ČR konkurenci.

Už po krátké době trénování s Mílou jsem na sobě cítil velké zlepšení hlavně po silové stránce. Díky trénování s Mílou jsem se dostal do reprezentace ČR U16 a upevnil si pozici v kádru staršího dorostu ve svém současném klubu. Líbí se mi, že Mílu každý den zajímá můj aktuální stav, podle kterého tvoří další trénink.

Míla je pro mě nejen trenér, ale i dobrý kamarád, se kterým si můžu o všem popopídat a poradit. Vím, že spolupracuje s hráči NHL, KHL, extraligy , a proto si moc vážím toho, že se mnou měl zájem spolupracovat.

Vojtěch Budík, 18 let, hokejista týmu WHL Prince Albert Raiders, reprezentant U18

S Milošem jsem začal spolupracovat v roce 2014 především z toho důvodu, že jsem se už několik měsíců trápil s velkými problémy se zády a kolenem. Dokázal mi připravit takový kompenzační a fyzioterapeutický program, že mé zdravotní problémy během 6 týdnů úplně odešly. Pravděpodobně i díky tomu, že jsem poslechl Mílu a úplně jsem překopal výživový program díky jeho  výživovému specialistovi Jakubovi Přibylovi, se kterým Miloš dlouhodobě spolupracuje. Při dalších trénincích, které mohly probíhat už v plné zátěži, neustále dbal na správný výběr a  provedení všech cviků s ohledem na moje předchozí zdravotní potíže. Díky jeho profesionálnímu přístupu jsem byl skvěle po všech stránkách připravený na svou první sezonu v kanadské WHL